Upominki weselne dla gości – dlaczego warto ?

Upominki weselne dla gości – dlaczego warto ?

Para Młoda organizując wesele musi pomyśleć nie tylko o swoich zachciankach ale równocześnie zadbać o gości, którzy stanowią nieodzowny element tego wydarzenia. Przecież o to właśnie chodzi w tej uroczystości – by wspólnie świętować i cieszyć się szczęściem najbliższych. Dlatego warto zadbać o to, by goście otrzymali upominki weselne. Szczególnie są one popularne na weselach w województwie małopolskim i podkarpackim. 

Pięknie opakowanie małe prezenty przy nakryciach na stole prezentują się bardzo elegancko i mogą stanowić część dekoracji ślubnej. Oprócz tego w takim przypadku mogą pełnić już funkcje winietek. Takie upominki można wykonać własnoręcznie lub zamówić. Dobrze też, gdy upominki pasują do motywu przewodniego wesela. Dlatego warto wcześniej zastanowić się nad tym, co chcecie podarować gościom i jak prezenty będą wyglądać. 

Upominki weselne stanowią część podziękowań za przybycie na wesele. Dobrze jest to podkreślić dodając na przykład krótki liścik. Prezenty najczęściej rozdawane są pod koniec przyjęcia, kiedy goście opuszczają imprezę. W takich chwilach warto dać je osobiście, każdemu z osobna, dziękując za obecność i rozdając je z pięknych koszy.  

upominki weselne

Na jakie upominki weselne postawić? Praktyczne rady

Upominki weselne powinny mieć w sobie coś charakterystycznego, co goście zapamiętają jeszcze na wiele dni po uroczystości. Niekoniecznie muszą jednak być opatrzone monogramem z inicjałami Państwa Młodych. Szczególności jeśli prezent ma charakter użytkowy, a goście będą chcieli na co dzień z niego korzystać, raczej zrezygnujcie z takiej opcji. Jeśli natomiast inicjały mają być umieszczone na opakowaniach – jak najbardziej jest to mile widziane ?

Praktyczne prezenty jak najbardziej pożądane. Pomyślcie co waszym gościom mogłoby sprawić radość i czego ewentualnie mogliby używać. Gadżety nie powinny być zapomniane i wsadzone od razu do szuflady. 

Jeśli nie macie zupełnie pomysłu warto postawić na coś najbardziej sprawdzonego – czyli słodkie podarunki w postaci ciasta, muffinek, ciasteczek, czekoladek czy pralin. Słodki upominki najlepiej się sprawdzają. Jeśli chodzi o coś bardziej praktycznego to malutkie paczki kawy, mini nalewki, dżemy czy inne przetwory ubrane w kolorową wstążkę też z pewnościom spodobają się gościom. 

upominki weselne nalewki

Jeśli zamawiacie prezenty online – na początku warto zamówić tylko kilka sztuk na próbę. Może się bowiem okazać, że prezent, który wybraliście nie spełnia waszych oczekiwań. Unikniecie sytuacji, w której zostanie z kilkoma kilogramami niesmacznych cukierków czy nieodpowiednimi korkociągami do wina słabej jakości. Podobna sytuacja może być w przypadku zamawiania etykiet i podziękowań na liścikach – zanim zapłacicie za zamówienie sprawdźcie kilka razy, czy na pewno wszystkie dane są poprawne i nie ma żadnych błędów. 

Upominki weselne wykonane ręcznie to chyba najlepszy z możliwych pomysłów. Jest sporo firm w Nowym Sączu oraz Krośnie, które wykonują takie prezenty weselne. Zanim jednak się do tego weźmiecie na masową skalę, zróbcie kilka prób. Takie prezenty z pewnością pomogą zaoszczędzić pieniądze natomiast ich wykonanie bywa bardzo czasochłonne. Trzeba mieć to na uwadze, że każdy z prezentów powinien być starannie wykonany i zapakowany – co może pochłonąć sporo czasu i energii. 

Upominki weselne powinny przynosić nie tylko radość, ale równocześnie odzwierciedlać charaktery Państwa młodych, hobby czy pasje. 

Zawsze warto być gotowym na niespodzianki – przygotujcie kilka dodatkowych gadżetów w razie nieoczekiwanej sytuacji.

Opakowanie na prezent ma podobne znaczenie jak jego zawartość. Efektowne opakowanie nie tylko będzie pięknie się prezentować ale zabezpieczy upominek przez transportem. Przeźroczyste opakowania, kolorowe kartoniki czy zabawne pudełeczka składane jak origami to nie tylko ciekawy pomysł ale i element dekoracyjny. 

Pomyślcie również gdzie ułożyć prezenty dla gości. Fajnie, gdy są odpowiednio wyeksponowane, szczególnie jeśli są elementem dekoracyjnym. Osobny stolik z nakryciem oraz odpowiednimi podpisami ustawiony niedaleko wyjścia z sali sprawdzi się idealnie w przypadku większych podarków, a starannie opakowane drobne upominki weselne mogą być ciekawą ozdobą każdego nakrycia przy stole. 

upominki weselne breloki

Upominki weselne dla Pary Młodej od gości – najlepsza księga z życzeniami ( plus na przykład zdjęcia z fotobudki)

Teraz skupmy się na tym, jaką pamiątkę ze swojego ślubu i wesela może wynieść Para Młoda przygotowaną przez swoich gości. 

Najlepszym pomysłem będzie księga z życzeniami skomponowana specjalnie dla Pary Młodej. Warto zaopatrzyć się w pięknie przystrojoną księgę, gdzie goście będą mogli wpisywać swoje życzenia na nową drogę życia. Dodatkowo fajnie jest, kiedy goście do takiej księgi wkleją zdjęcia z fotobudki, która obecnie stanowi bardzo modny element wesela. 

Za kilka lat, kiedy Para Młoda zechce przypomnieć sobie ten wyjątkowy dzień, księga z życzeniami i zdjęciami z pewnością przywoła miłe wspomnienia. 

Świetnym pomysłem na prezent i wieczne wspomnienia są właśnie zdjęcia, niekoniecznie od fotografa. Niewątpliwą atrakcją na weselu jest fotobudka, ale nie taka standardowa. Proponujemy nowoczesną fotobudkę lustro, która świetnie wpasowuje się w aktualne trendy wyjątkowych imprez okolicznościowych.

Upominki weselne mogą mieć różny charakter, ważne aby był to prezent od serca i w podziękowaniu za uczestnictwo w uroczystości. 

Zerknij na naszą ofertę wykonania gadżetów na wesele i prezentów dla gości. Kliknij Tutaj >>>

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *