Dlaczego dekoracja światłem jest ważna podczas wesela?

Dlaczego dekoracja światłem jest ważna podczas wesela?

Dekoracje weselne często schodzą na najdalszy plan wśród natłoku innych, bardziej istotnych spraw podczas organizacji uroczystości. Warto jednak i ten temat wziąć na warsztat.

Zastanawiając się nad wystrojem sali weselnej, warto pamiętać jaką rolę odgrywa w tym przypadku dekoracja światłem.  W szczególności jeśli mamy do czynienia z salą, w której dominują ciemne kolory, warto jest podkreślić jej wyjątkowość dekorując nie tylko kwiatami ale przede wszystkim światłem. Daje ono możliwość stworzenia wyjątkowych efektów oraz kompozycji, które podkręcą każdą uroczystość i nadadzą niepowtarzalnego klimatu. 

Dekoracja światłem w Nowym Sączu i Krośnie daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o uzyskanie konkretnego efektu wizualnego. Szczególnie przydaje się to podczas wesel i upiększania sal. Obecnie powstaje coraz więcej urządzeń, które pozwalają emitować światło o różnej dynamice i intensywności. 

Dekoracja światłem podkreśla przede wszystkim wyjątkowość poszczególnych elementów wesela takich jak pierwszy taniec, pojawienie się tortu weselnego, podziękowania do rodziców czy oczepiny. Każdy z tych momentów można dodatkowo podkręcić dodając efekty świetlne. 

Nie tylko w wymienionych wyżej częściach wesela dekoracja światłem jest przydatna. Światło wprowadza na salę weselną niesamowity klimat, szczególnie kiedy zapada zmrok. Wykorzystując równocześnie dekoracje światłem w połączeniu z innymi atrakcjami, takie jak na przykład ciężki dym. Tego  typu łączenia niosą za sobą niesamowitą atmosferę i z pewnością przyciągną wzrok gości. 

dekoracja światłem krosno i nowy sącz

Dekoracja światłem – podświetlane napisy, ledy oraz inne ciekawe ozdoby, które wzbogacą salę weselną. 

Opcji wykorzystania światła jako ozdoby sali weselnej i nie tylko jest bardzo wiele. Wszystko zależy od oczekiwań Państwa Młodych, stylu w jakim odbędzie się uroczystość itp.  

Najbardziej popularnymi ówcześnie elementami dekoracyjnymi są duże, podświetlane napisy, które stanowią nie tylko ozdobę dla sali ale też mogą być znakomitym tłem do wykonania pamiątkowych zdjęć. Sam napis można również wykorzystać podczas sesji narzeczeńskiej, ślubnej czy innych uroczystościach. Takie napisy mogą przybierać formę: Love, Miłość, Mr&Mrs czy też prezentować się w kształcie serca.

dekoracja światłem nowy sącz love

Kolejny bardzo fajny pomysł na dekoracje światem to wykorzystanie podświetleń sali za pomocą kolorowych ledów. Ledy mogą przyozdobić sufit, parkiet, a także i stoły weselne. W zależności od preferencji ledy dają znakomity efekt wizualny 

W ramach dekoracji światłem, warto skorzystać również ze specjalnego projektora, który pozwoli na wyświetlanie wybranych slajdów w dowolnym miejscu. W województwie małopolskim i podkarpackim to świetny sposób na dekorację okolic stołu państwa młodych. W ten sposób można wyświetlać napisy dnia ślubu, z imionami Państwa młodych i dodatkowymi ozdobami na przykład w postaci serca. 

dekoracja światłem projektor gobo

Jeśli wesele odbywa się w plenerze albo część gości siedzi na zewnątrz np. w altanach, warto podkreślić ich wyjątkowy klimat poprzez wykorzystanie girlandów, lampionów czy ozdobnych świec. Girlandy wykonane z żarówek świetne będą wpasowywać się w rustykalny klimat wesela z domieszką retro. Kiedy zajdzie słońce żarówki piękne przyozdobią stoły światłem w różnych odcieniach. 

dekoracja światłem girlandy nowy sącz i krosno

Świeczki, rozstawione w różnej konfiguracji, na stołach, w altanach, w rogu parkietu, same lub w ozdobnych słojach, to piękna dekoracja na wesele, którą z pewnością będą zachwycać się goście. Wystarczy również do zwykłych słoików wsadzić małe świeczniki, by uzyskać oszałamiający efekt dekoracji światłem. 

Można również wykorzystać papierowe lampiony w kulistym kształcie. Nie są one drogie, a rezultat może być magiczny. Tego typu dekoracja światłem sprawdzi się przede wszystkim w ciepłe, letnie wieczory, na przyjęciach w plenerze czy altanie. 

dekoracja światłem lampiony nowy sącz i krosno

Bardzo fajnym pomysłem jest także wykorzystanie zwykłych lampek choinkowych w jednolitym kolorze. Można nimi oświetlić dosłownie wszystko. Delikatne światło daje bardzo przytulny, rozproszony efekt, a na fotografiach z pewnością będzie wyglądać nieziemsko. 

Dekoracja światłem, ile to kosztuje?

Na koszty związane z dekoracją światłem składa się wiele czynników. Jednak w takich miastach jak Nowy Sącz, Sanok, Gorlice czy Nawojowa nie są to drogie usługi. Oczywiście koszty znacznie się obniżają jeśli takie dekoracje wykona się ręcznie (wcale nie jest to takie skomplikowane na jakie może wyglądać). Wystarczą najprostsze świeczki, słoiki czy lampki z choinki aby salę weselną zamienić w niezwykle nastrojowe miejsce.

Koszty rosną w momencie, gdy Para decyzuje się na iluminacje, wykorzystanie ledów, oświetlenie parkietu, stołów, podświetlane napisy itp. Każdy z tych elementów będzie dodatkowo płatny, a cena możne wzrosnąć nawet do kilku tysięcy złotych. Dodatkowo trzeba pamiętać, że na cenę składa się jeszcze wynagrodzenie dla techników czy opłacenie zużycia prądu. 

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło 🙂 Świetne możliwości dekoracje światłem znajdziecie w naszej ofercie >>> zadbamy o odpowiednie oświetlenie sali, pokażemy co warto wykorzystać i dopasujemy konkretne propozycje do Waszych wymagań.

Dekoracja światłem to ważny element każdego wesela – wprowadza nastrój i odpowiedni klimat, warto o nie zadbać z wyprzedzeniem.

2 komentarze

    • Artur Wiktor

      Dziękujemy bardzo 🙂 Widzę, że zajmujesz się wideofilmowaniem, często używasz dekoracji światłem?

      Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *