Najlepsza dekoracja weselna – jaką wybrać?

Najlepsza dekoracja weselna – jaką wybrać?

Pytanie jak udekorować salę weselną  to z pewnością jedna z pierwszych myśli, która pojawia się w głowie Państwa Młodych zaraz po zarezerwowaniu daty ślubu. 

Organizując czy to ślub kościelny czy konkordatowy, Państwo Młodzi starają się, aby dekoracja weselna była spójnia i dopasowana do motywu przewodniego. Nie zawsze jednak jest tak, że kościół idealne współgra z salą weselną. Jest jednak wiele sposobów, by połączyć wygląd tych dwóch obiektów. 

dekoracja weselna kościoła

Motyw przewodni to najlepsza dekoracja na jaką możecie się zdecydować. Będzie on determinować wybór poszczególnych dodatków do Waszego wesela, zarówno  przy przystrojeniu kościoła jak i sali weselnej. 

Nie zmienia to jedna faktu, że Młoda Para zdecydowanie bardziej skupia się na najlepszej dekoracji Sali weselnej. Nie ma znaczenia, czy bierzecie ślub w Krakowie, Nowym Sączu czy na przykład Krośnie – sala weselna musi wyglądać pięknie i być spójna z motywem przewodnim wesela. Bądź co bądź to na sali właśnie spędza się najwięcej czasu podczas uroczystości ślubnej. 

Najlepsza dekoracja weselna to taka, która będzie przyjemna dla oka, subtelnie podkreśli znaczenie całej uroczystości i nie będzie przytłaczająca. Dekoracja Sali weselnej powinna skupiać się w dużej mierze wokół stołów, ścianki za Młodą Parą czy okolic dancefloor’u.  Tutaj tak naprawdę można się popisać, a jedyne co Was ogranicza to własna wyobraźnia. 

Najlepsza dekoracja weselna,  oprócz motywu przewodniego, powinna również skupiać się na wybranej kolorystyce.  Kolor przewodni musi pojawić się w dekoracjach i dodatkach aby wszystkie poszczególne elementy stanowiły jedną całość. Zaproszenia, prezenty dla gości, serwetki, winietki, kwiaty mając wspólny element kolorystyczny wprowadzają na salę ład i harmonię. 

napis na stół jako najlepsza dekoracja weselna

W poszukiwaniu najlepszej dekoracji weselnej warto dopasować aranżację do charakteru miejsca, w którym odbywa się ślub. Wszystko zależy od tego czy wybierzecie klasyczną salę weselną, czy będzie to miejsce w stylu rustykalnym, czy też na przykład wesele w plenerze w specjalnie przystosowanym do tego celu namiocie. Opcji jest wiele tak jak i wiele jest dobrze skomponowanych z konkretnym miejscem dekoracji. 

Najlepsza dekoracja weselna – co wpisuje się w ówczesne trendy?

Istnieją jednak dekoracje, które bez względu na wybór miejsca, świetnie wkomponują się w wybraną stylistykę wesela jak i samego miejsca.

Kwiaty i nie tylko. Myślę, że każda Młoda Para nie wyobraża sobie, aby na ich weselu zabrakło przybrań z motywami kwiatowymi. Pomyślcie o tym, w jakim sezonie bierzecie ślub, czy może jakieś sezonowe owoce dodadzą uroku Waszej uroczystości? A może warto wykorzystać piękne jesienne liście? 

kwiaty w plenerze

Na każdą porę roku przypada sezon na inne kwiaty – inspiracji tak jak i ilości poszczególnych roślin na pewno nie zabraknie. Każda pora roku oferuje inne  rodzaje kompozycji kwiatowych. Zestawcie kwiaty zgodnie z panującym sezonem, w którym bierzecie ślub. Dzięki temu cała uroczystość będzie pięknie współgrać z aurą i klimatem panującą na zewnątrz. Poza tym warto również zaznaczyć, że najlepsza dekoracja weselna kwiatami w dużej mierze zależy od miejsca zaślubin. Nastrój panujący na ślubie odbywający się w plenerze znacząco będzie różnić się od tego w hotelowej sali czy restauracji. 

Niemniej jednak istnieją takie dekoracje kwiatowe, które wpasują się w obydwie stylistyki. Kwiatowe serce to idealna dekoracja, która sprawdzi się zarówno w plenerze jak i na sali weselnej. Może posłużyć jako ścianka dekoracyjna, element wystroju Sali, tło do zdjęć czy ściankę podczas ślubu w plenerze. Sami decydujecie o tym, jaką role odegra kwiatowe serce. Serce w całości wykonane jest z kwiatów, ma ponad 2 metry wysokości – to zdecydowany „must have”. Nie jest to popularna dekoracja także warto wyróżnić w ten sposób swoje wesele na tle innych. Kwiatkowe serce dostępne jest zarówno na terenie województwa małopolskiego jak i podkarpackiego. 

kwiatowe dwu metrowe serce to najlepsza dekoracja weselna

Kolejna najlepsza dekoracja weselna, która jest obecna już na większości uroczystości to wszelkiego rodzaju podświetlane napisy jak i ozdoby. Najbardziej popularne są napisy „Love” „Miłość”, a także świecące serca. Dzięki takiej dekoracji wesele nabiera klimatu i zyskuje dodatkowe tło do zdjęć. Poza tym pięknie prezentuje się chociażby podczas pierwszego tańca Pary Młodej. 

napis love jako dekoracja weselna

Napisy podświetlane są za pomocą niewielkich żarówek co wprowadzi ciepłą atmosferę do każdego wnętrza i nie tylko. Poza tym napis można również wykorzystać podczas sesji plenerowej co jeszcze bardziej podkreśli charakter wykonanych zdjęć. 

podświetlany napis miłość

Najlepsza dekoracja weselna, która również nigdy nie wyjdzie z mody to dekoracja za pomocą światła. Każde wnętrze warto jest podkreślić kolorowym światłem, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na przytulności i wprowadza niesamowity, romantyczny nastrój. Możecie wykorzystać na przykład oświetlenie oparte o technologię LED jak i światło konwencjonalne. Z zależności od oczekiwań można dobrać taki pakiet oświetlenia, który najbardziej będzie pasować do stylistyki całego wesela. 

listwy led to najlepsza dekoracja weselna

Dekoracja weselna za pomocą światła to jednak nie tylko LEDy ale również klimatyczne lampiony, świece i żarówki. Tego typu oświetlenie świetnie sprawdzi się podczas letnich wieczorów w plenerze. 

Jaka jest najlepsza dekoracja weselna? Wybierzcie taką, która najbardziej wpisze się w stylistykę uroczystości!

Jeśli już znaleźliście swoje wymarzone miejsce na wesele, nadszedł czas, aby pomyśleć o najlepszej dekoracji weselnej. Niektóre elementy są nierozerwalnie związane z weselem i warto o nich pamiętać, niezależnie od miejsca planowanej uroczystości. Należą do nich kwiaty czy odpowiednie oświetlenie. 

Każda uroczystość jest wyjątkowa, warto ją jednak odpowiednio podkreślić wybierając najlepszą dekoracje weselną złożoną z odpowiedniej kompozycji kwiatowej.

Jako doświadczony zespół organizacji wesel, chętnie pomożemy w doborze odpowiednich dodatków i dekoracji, aby Wasz dzień zapadł w pamięci na długo. Zapraszamy tutaj >>>

1 komentarz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *