Dlaczego profesjonalny fotograf na wesele jest lepszy od amatora?

Dlaczego profesjonalny fotograf na wesele jest lepszy od amatora?

Większość par, które w końcu decydują się na organizację wesela staje przed dylematem wyboru fotografa. To, że fotograf na ślubie jest niezbędny jest oczywiste. Nikt nie zapewni przecież lepszej pamiątki na lata niż fotograf na weselu. Zdecydowana większość Par decyduje się na zdjęcia niż na kamerzystę przede wszystkim ze względu na koszty. Poza tym fotografie dają zdecydowanie większe możliwości kreatywnego wykorzystania niż nagrania. Zdjęciami zdecydowanie chętniej dzielimy się z bliskimi. 

Często bywa tak, że Młodzi nie decydują się na profesjonalnego fotografa ponieważ zwyczajnie w świecie chcą zaoszczędzić. Jest to w porządku natomiast jeśli stawiacie na pamiątkę na lata zdecydowanie lepiej jest wydać nieco więcej i zatrudnić profesjonalistę. Szczególnie modną usługą wynajęcia fotografa na wesele są w miastach: Nowy Sącz, Krosno, Sanok i Gorlice.

Goście weselni z reguły mają przy sobie aparaty lub ( jak w większości przypadków) telefony komórkowe, które zastępują aparaty fotograficzne. Pary Młode liczą na to, że goście uwiecznią uroczystość i dzięki temu profesjonalny fotograf na wesele nie będzie wcale konieczny. Nic bardziej mylnego. Goście weselni nie są zobligowani do tego, by fotografować całą uroczystość. Wiele momentów po prostu może nie zostać uwiecznionych. Żaden gość nie będzie biegać podczas uroczystości, po całym kościele i robić zdjęć. Poza tym, nawet w dobie świetnych aparatów w telefonach komórkowych, nie gwarantuje wam to równocześnie pięknych  jakościowo zdjęć.  Każdy detal ma tu bowiem znaczenie. Światło i ruch mogą spowodować, że zdjęcia wyjdą za ciemne. 

Bywa również i tak, że Para Młoda ( również w ramach oszczędności) decyduje się na zatrudnienie fotografa amatora w pośpiechu i bez większego zastanowienia. Wybierają osoby ze zwykłych ogłoszeń, często takie, które dopiero się przyuczają do zawodu i nie posiadają profesjonalnego portfolio ponieważ dopiero są na etapie jego tworzenia. Wielu z nich w ten sposób zdobywa swoje pierwsze doświadczenie w zamian za niską zapłatę. Pytanie jednak brzmi czy fotograf na wesele nie powinien być profesjonalne przygotowany? Sprzęt i umiejętności wiodą tutaj bowiem prym. 

Dlatego ze swojej strony zalecam wynajęcie specjalisty fotografa na wesele, który zapewni Wam komfort i pięknie zdjęcia na pamiątkę. 

fotograf na wesele nowy sącz i krosno

Fotograf na wesele – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jeśli już wiecie, że nie macie zamiaru oszczędzać na profesjonalnych zdjęciach warto zastanowić się, co będzie dla Was najważniejsze przy wyborze tego „jedynego” zawodowca.  

Po pierwsze fotografa na wesele warto wcześniej sprawdzić spotykając się z nim w cztery oczy. Trzeba wiedzieć czy jest to osoba odpowiednia na Wasze wesele – w końcu a być tam przez całą noc i nie tylko. Jeśli dobrze czujecie się w jego/jej towarzystwie, jest osobą bezkonfliktową i komunikatywną, nic tylko brać ? Sprawdźcie czy nadajecie na tych samych falach. Oprócz tego, że fotograf będzie obecny na całej uroczystości, będziecie również mieli przyjemność brać udział w sesji ślubnej. Podczas spotkań w cztery oczy zwracajcie uwagę na kontakt, sposób rozmowy i samą atmosferę. To, co powinno wyróżniać dobrego fotografa to jego kultura osobista. Ważne też, abyście spisali z fotografem umowę. Słowne deklaracje nie zdają w tym przypadku egzaminu. 

Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić wybierając fotografa na wesele jest skrupulatne zapoznanie się z jego portfolio. To właśnie zdjęcia świadczą o profesjonalnym fotografie. Podczas spotkania zapytajcie o jego pomysły na Wasz ślub, przedstawcie swoje oczekiwania względem zdjęć, o to jak wyobraża sobie ujęcia, sesję w plenerze albo po prostu umówcie się wcześniej na sesje narzeczeńską, która będzie swoistą próbą dla fotografa przed główną uroczystością. Fakt, to kolejne koszty ale wtedy macie pewność w jaki sposób fotograf pracuje i jak przebiega Wasza współpraca z nim. 

Świadczymy usługi profesjonalnego fotografa na wesele. Jeżeli szukasz fotografa na województwo małopolskie lub podkarpackie – to jesteś w idealnym miejscu. Poniżej znajdziesz prace naszego artysty.

Oprócz tego zawsze warto prosić o zdjęcia w dużym formacie, na których wszystko jest widoczne. Dobry fotograf na wesele nigdy nie zaproponuje odbitek w małym formacie. Poza tym każdy profesjonalnie przygotowany album powinien zawierać zdjęcia nie tylko z samej uroczystości ale też z przygotowań i pleneru. Sprawdźcie dobrze czy wybrany przez Was fotograf właśnie takie portfolio prezentuje. Oprócz tego fotograf powinien Wam przedstawić zdjęcia, które zostały wcześniej odpowiednio  przerobione. Zdjęcia, które proponuje muszą być przerzucone przez program graficzny. Lepiej dostać mniejszą ilość zdjęć ale dobrze przygotowanych, niż setki nieprzerobionych. 

Profesjonalny fotograf na wesele – plusy z zatrudnienia

1.Udostępnia swoje portfolio
2.Jest kreatywny. Zapewni Parze nie tylko świetną zabawę ale będzie w stanie sypać pomysłami z rękawa
3.Zwraca uwagę na jakość zdjęć, a nie ilość
4.Wykonuje profesjonalny retusz korzystając z programów graficznych
5.Korzysta z wysokiej jakości papiery do wywoływania zdjęć
6.Zatrudnieni kilku fotografów gwarantuje lepsze ujęcia
7.Pracuje na wysokiej jakości sprzęcie
8.Tylko Wy i fotograf macie wgląd do zdjęć

Fotograf na wesele, a koszty.

Wynajęcie wysokiej klasy fotografa na wesele to niekiedy spory koszt dla Pary Młodej. Trzeba jednak się z tym liczyć mając na uwadze jego doświadczenie i umiejętności. Jeśli zależy Wam aby zdjęcia były piękną pamiątką na przyszłość nie tylko dla Was ale i przyjaciół i rodziny, nie warto na nim oszczędzać. To jeden z tych elementów organizacji wesela, które będą  miały swoje odzwierciedlenie przez kolejne, długie lata. 

Tylko profesjonalny fotograf na wesele zapewni piękny ślad z  Waszego przyjęcia ? Zapraszamy do współpracy – nasz fotograf na wesele dostępny jest w województwie małopolskim i podkarpackim, głównie obsługujemy miasta: Sanok, Nowy Sącz, Krosno i Gorlice.

Zobacz naszą ofertę fotografa na wesele tutaj >>>

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *