Nietypowe atrakcje weselne w małopolsce i podkarpaciu – teatr ognia

Nietypowe atrakcje weselne w małopolsce i podkarpaciu – teatr ognia

Pary coraz częściej zastanawiają się jak mogą urozmaicić swoje wesele poprzez dawanie przyjemności swoim gościom. Oni przecież stanowią integralną część tej uroczystości i powinni się równie świetnie bawić jak sami Państwo Młodzi. 

Rynek atrakcji weselnych jest bardzo bogaty. Szukając konkretnych atrakcji weselnych dla gości na pewno natraficie na wiele ciekawych ofert. W naszych artykułach już opisaliśmy kilka z nich, między innymi wynajęciem iluzjonisty. Swoje wesele możecie jednak jeszcze bardziej podkręcić wykorzystując w pokazach jeden z czterech żywiołów – ogień. Taki performance na pewno zapadnie w pamięci Waszym gościom i dostarczy niezapomnianych wrażeń, które będą wspominane jeszcze długo po przyjęciu weselnym. 

teatr ognia nowy sącz

Ogień towarzyszy  człowiekowi od zarania dziejów. Jest jednym z czterech żywiołów, bez którego cywilizacja długo by nie przetrwała. Ogień jest niezbędny do życia ale w obecnych czasach można go również wykorzystywać do rozrywki (oczywiście w bezpieczny i profesjonalny sposób).

Dlaczego więc ogień na weselu? Dlaczego pokaz ognia, połączony z tańcem może być tak interesujący dla widzów i Państwa Młodych? 

Przede wszystkim symbolika. Ogień oznacza światło, świętość, miłość i wieczność – to tylko kilka z jego synonimów zestawionych w parze. 

Ludzie już od czasów prehistorycznych próbują ujarzmić ogień na wszelkie sposoby – od wykorzystania go jako źródło ciepła i światła, przez różnego rodzaju profesje związane z połykaniem ognia i wszelkich rytualnych obrzędach kultywowanych w niektórych plemionach po dziś dzień. Bez ognia nie ma życia. Ale ogień może również stanowić formę rozrywki w pokazach, teatrach ognia i wszelkiego rodzaju przedstawieniach, nie tylko podczas wesel. Pokazy ognia są formą sztuki, wyrażania swojej pasji do tego żywiołu poprzez taniec połączony z muzyką i grą światła. To performance, który cieszy oko ale równocześnie wprowadza widza w hipnotyzujący stan.

Czym jest teatr ognia i jak warto go wykorzystać na swoim weselu?

Obecnie najpopularniejszą formą ujarzmiania ognia jest wykorzystanie go podczas pokazu, zwanego także teatrem ognia, tańcem z ogniem czy po prostu z języka angielskiego fireshow. 

Takie pokazy to łączenie w sobie kilku rodzajów sztuki – teatralnej, żonglerskiej, akrobatycznej, tanecznej. Wszystko oczywiście w połączeniu z niesamowitym pokazem ognia, który zachwyci najbardziej wybrednych gości weselnych. 

Teatr ognia jest atrakcją, która zdobywa coraz więcej miłośników podczas wesela. Dlaczego warto wykorzystać taki pokaz podczas uroczystości w Nowym Sączu, Krośnie lub Gorlicach?

teatr ognia krosno

Przede wszystkim jest to niezapomniane widowisko, które jeszcze bardziej spektakularnie wygląda nocą, kiedy niebo ubrane jest w miliony połyskujących gwiazd. 

Taniec z ogniem wykonywany jest przez profesjonalistów, którzy są do takich pokazów odpowiednio przygotowani i wyszkoleni. Wiedzą jak wykonywać dane akrobacje, aby były jeszcze bardziej widowiskowe i zapierały dech w piersi. 

Grupy taneczne, które wykonują teatr ognia na weselu są najczęściej mieszane, złożone zarówno z kobiet jak i mężczyzn. Dają one taneczny pokaz, połączony z historią teatralną, wykorzystując do tego płonące kule, wachlarze, połykanie ognia i całopalne liny. Muzyka podczas teatru ognia ma różne oblicza – w zależności od decyzji Pary Młodej może być albo bardziej dynamiczna albo mieć charakter spokojny i nastrojowy. 

teatr ognia gorlice

To, o czym trzeba pamiętać i podkreślę to jeszcze raz to bezpieczeństwo. Teatr ognia jest wykonywany przed sporą grupą na weselu dlatego podczas pokazu należy zachować odpowiednią odległość, nie podchodzić podczas żonglerki i akrobacji, aby nikomu nie stała się krzywda. Bądź co bądź mamy tu do czynienia z żywym ogniem, który może stanowić zagrożenie. Każdy element przedstawienia musi być wykonywany pod kontrolą. 

Rodzajów pokazów ognia jest bardzo wiele – wszystko zależy od oczekiwań Państwa Młodych i ich gości. Pokaz ognia na weselu w małopolsce lub podkarpaciu może mieć również charakter teatru, w który zaangażowani są również widzowie. Dodatkową atrakcją na zakończenie tańca z ogniem jest płonące serce. Taki pokaz może trwać od 20 do 30 minut.

Fireshow może być również rozszerzone o kolejnych tancerzy, których układ choreograficzny jest wzbogacony o licznie techniki z wykorzystaniem ognia i dodatkowy sprzęt. Poza tym czas takiego pokazu jest wydłużony.

Czy teatr ognia na weselu to dobry pomysł? 

Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście! Jest jednak kilka elementów, które muszą zostać spełnione, aby teatr ognia na weselu był nie tylko spektakularny ale i bezpieczny dla otoczenia. 

teatr ognia małopolska i podkarpacie

Po pierwsze – odpowiednie miejsce. Jeśli organizujecie wesele na sali, która nie ma dostępu do odpowiedniej przestrzeni przed miejscem uroczystości, z teatru ognia raczej nic nie wyjdzie. Aby móc zorganizować taki pokaz ognia na weselu musi być przestrzeń, która zapewni odległość od budynków ale także gości, który będą obserwować performance z odległości nie zagrażającej ich życiu ani zdrowiu.

Po drugie – teatr ognia na weselu jest jak  bardziej dobrym pomysłem jeśli Para Młoda ma dodatkowe fundusze i jest gotowa na kolejne koszty z tym związane. Cena zależy od długości występu, ilości występujących osób, a także dodatkowo wykonywanych choreografii. 

Niemniej jednak taniec z ogniem na weselu jest warty zachodu i z pewnością spodoba się zarówno Wam jak i przybyłym gościom 🙂
Jeżeli chcesz poznać naszą ofertę napisz tutaj >>>

1 komentarz

  1. co do bagażu podręcznego

    Artykuł na temat teatru ognia jest bardzo interesujący! Bardzo podoba mi się pomysł na dodanie takiego spektaklu do wesela. Wydaje się to być niezwykle widowiskowe i z pewnością zapewniłoby niezapomniane wrażenia dla gości. Cieszę się, że artykuł dostarcza również informacji na temat rozlicznych rodzajów występów oraz korzyści, jakie mogą wyniknąć z organizacji takiego wydarzenia. To na pewno świetny pomysł, który z pewnością umiliłby atmosferę wesela i zostawił trwałe wspomnienia.

    Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *