Nietypowe atrakcje weselne w małopolsce i podkarpaciu – teatr ognia

Nietypowe atrakcje weselne w małopolsce i podkarpaciu – teatr ognia

Pary coraz częściej zastanawiają się jak mogą urozmaicić swoje wesele poprzez dawanie przyjemności swoim gościom. Oni przecież stanowią integralną część tej uroczystości i powinni się równie świetnie bawić jak sami Państwo Młodzi. 

Rynek atrakcji weselnych jest bardzo bogaty. Szukając konkretnych atrakcji weselnych dla gości na pewno natraficie na wiele ciekawych ofert. W naszych artykułach już opisaliśmy kilka z nich, między innymi wynajęciem iluzjonisty. Swoje wesele możecie jednak jeszcze bardziej podkręcić wykorzystując w pokazach jeden z czterech żywiołów – ogień. Taki performance na pewno zapadnie w pamięci Waszym gościom i dostarczy niezapomnianych wrażeń, które będą wspominane jeszcze długo po przyjęciu weselnym. 

teatr ognia nowy sącz

Ogień towarzyszy  człowiekowi od zarania dziejów. Jest jednym z czterech żywiołów, bez którego cywilizacja długo by nie przetrwała. Ogień jest niezbędny do życia ale w obecnych czasach można go również wykorzystywać do rozrywki (oczywiście w bezpieczny i profesjonalny sposób).

Dlaczego więc ogień na weselu? Dlaczego pokaz ognia, połączony z tańcem może być tak interesujący dla widzów i Państwa Młodych? 

Przede wszystkim symbolika. Ogień oznacza światło, świętość, miłość i wieczność – to tylko kilka z jego synonimów zestawionych w parze. 

Ludzie już od czasów prehistorycznych próbują ujarzmić ogień na wszelkie sposoby – od wykorzystania go jako źródło ciepła i światła, przez różnego rodzaju profesje związane z połykaniem ognia i wszelkich rytualnych obrzędach kultywowanych w niektórych plemionach po dziś dzień. Bez ognia nie ma życia. Ale ogień może również stanowić formę rozrywki w pokazach, teatrach ognia i wszelkiego rodzaju przedstawieniach, nie tylko podczas wesel. Pokazy ognia są formą sztuki, wyrażania swojej pasji do tego żywiołu poprzez taniec połączony z muzyką i grą światła. To performance, który cieszy oko ale równocześnie wprowadza widza w hipnotyzujący stan.

Czym jest teatr ognia i jak warto go wykorzystać na swoim weselu?

Obecnie najpopularniejszą formą ujarzmiania ognia jest wykorzystanie go podczas pokazu, zwanego także teatrem ognia, tańcem z ogniem czy po prostu z języka angielskiego fireshow. 

Takie pokazy to łączenie w sobie kilku rodzajów sztuki – teatralnej, żonglerskiej, akrobatycznej, tanecznej. Wszystko oczywiście w połączeniu z niesamowitym pokazem ognia, który zachwyci najbardziej wybrednych gości weselnych. 

Teatr ognia jest atrakcją, która zdobywa coraz więcej miłośników podczas wesela. Dlaczego warto wykorzystać taki pokaz podczas uroczystości w Nowym Sączu, Krośnie lub Gorlicach?

teatr ognia krosno

Przede wszystkim jest to niezapomniane widowisko, które jeszcze bardziej spektakularnie wygląda nocą, kiedy niebo ubrane jest w miliony połyskujących gwiazd. 

Taniec z ogniem wykonywany jest przez profesjonalistów, którzy są do takich pokazów odpowiednio przygotowani i wyszkoleni. Wiedzą jak wykonywać dane akrobacje, aby były jeszcze bardziej widowiskowe i zapierały dech w piersi. 

Grupy taneczne, które wykonują teatr ognia na weselu są najczęściej mieszane, złożone zarówno z kobiet jak i mężczyzn. Dają one taneczny pokaz, połączony z historią teatralną, wykorzystując do tego płonące kule, wachlarze, połykanie ognia i całopalne liny. Muzyka podczas teatru ognia ma różne oblicza – w zależności od decyzji Pary Młodej może być albo bardziej dynamiczna albo mieć charakter spokojny i nastrojowy. 

teatr ognia gorlice

To, o czym trzeba pamiętać i podkreślę to jeszcze raz to bezpieczeństwo. Teatr ognia jest wykonywany przed sporą grupą na weselu dlatego podczas pokazu należy zachować odpowiednią odległość, nie podchodzić podczas żonglerki i akrobacji, aby nikomu nie stała się krzywda. Bądź co bądź mamy tu do czynienia z żywym ogniem, który może stanowić zagrożenie. Każdy element przedstawienia musi być wykonywany pod kontrolą. 

Rodzajów pokazów ognia jest bardzo wiele – wszystko zależy od oczekiwań Państwa Młodych i ich gości. Pokaz ognia na weselu w małopolsce lub podkarpaciu może mieć również charakter teatru, w który zaangażowani są również widzowie. Dodatkową atrakcją na zakończenie tańca z ogniem jest płonące serce. Taki pokaz może trwać od 20 do 30 minut.

Fireshow może być również rozszerzone o kolejnych tancerzy, których układ choreograficzny jest wzbogacony o licznie techniki z wykorzystaniem ognia i dodatkowy sprzęt. Poza tym czas takiego pokazu jest wydłużony.

Czy teatr ognia na weselu to dobry pomysł? 

Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście! Jest jednak kilka elementów, które muszą zostać spełnione, aby teatr ognia na weselu był nie tylko spektakularny ale i bezpieczny dla otoczenia. 

teatr ognia małopolska i podkarpacie

Po pierwsze – odpowiednie miejsce. Jeśli organizujecie wesele na sali, która nie ma dostępu do odpowiedniej przestrzeni przed miejscem uroczystości, z teatru ognia raczej nic nie wyjdzie. Aby móc zorganizować taki pokaz ognia na weselu musi być przestrzeń, która zapewni odległość od budynków ale także gości, który będą obserwować performance z odległości nie zagrażającej ich życiu ani zdrowiu.

Po drugie – teatr ognia na weselu jest jak  bardziej dobrym pomysłem jeśli Para Młoda ma dodatkowe fundusze i jest gotowa na kolejne koszty z tym związane. Cena zależy od długości występu, ilości występujących osób, a także dodatkowo wykonywanych choreografii. 

Niemniej jednak taniec z ogniem na weselu jest warty zachodu i z pewnością spodoba się zarówno Wam jak i przybyłym gościom 🙂
Jeżeli chcesz poznać naszą ofertę napisz tutaj >>>

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *