Dlaczego pierwszy taniec jest ważny?

Dlaczego pierwszy taniec jest ważny?

pierwszy taniec

Pierwszy taniec jest tradycyjnym i nieodłączonym elementem każdego wesela. Ma on znaczenie symboliczne i jest znakiem dla gości do rozpoczęcia zabawy ale też pierwszym, bliskim kontaktem Państwa młodych, którzy w poprzez mniej lub bardziej uroczysty taniec, pokazują całemu światu jak bardzo się kochają. To także jedyny taniec kiedy Państwo Młodzi są obserwowanie od początku do ostatniej sekundy piosenki. Jednocześnie trzeba pamiętać, że pierwszy taniec nie jest konkursem tańca. Nie musicie tańczyć jak mistrzowskie pary ale warto poświęcić kilka chwil na nauczenie się podstawowych kroków, by jak najlepiej zaprezentować się przed zgromadzonymi gośćmi. Dzięki temu pokażecie kunszt, klasę i niesamowite przygotowanie. Warto wiec wcześniej się do niego przygotować, wybierając odpowiednią muzykę, ułożyć choreografię. W ten sposób Wasz pierwszy taniec będzie niesamowity i niezapomniany. 

Pierwszy taniec w województwie małopolskim i podkarpackim – wskazówki

Chyba nie powiem nic odkrywczego jeśli zaznaczę, że w pierwszym tańcu bardzo ważny jest dobór odpowiedniej muzyki i repertuaru. Dobrze jest wybrać taki utwór, który z czymś Wam się kojarzy, przywołuje wspomnienia ale zarazem jest rytmiczny. Nieskomplikowany rytm mają wszelkie walce, dzięki czemu podstawowe kroki tych tańców są dość proste do opanowania. 

Pamiętać również warto, że pierwszy taniec nie powinien być zbyt długi. Przyjmuje się, że powinien trwać nie dłużej niż 3 minuty. Czas ten zawsze można wydłużyć, jeśli zechcecie żeby w trakcie tańca na parkiet dołączyli goście weselni. Jako doświadczeni choreografowie dostosujemy Wasz pierwszy taniec do Waszych możliwości. Miasta w których uczymy: Nowy Sącz, Gorlice, Krosno, Sanok.

Ponadto ważne jest, aby dopasować tempo muzyki do swojego stroju. Chodzi tu przede wszystkim o suknie Panny Młodej. Liczy się komfort i wygoda, a jednocześnie możliwość swobodnego poruszania się. W sukni na dużym kole trudno by było wykonywać skoczne tańce. Podobnie jest z butami na wysokim obcasie. Pierwszy taniec ma być przecież przyjemnością i powinien zniwelować niepotrzebny stres. 

Jeśli nie masz pomysłu na pierwszy taniec…

choreografia pierwszy taniec

My pomożemy Ci go zaplanować. Posiadamy 8-letnie doświadczenie w nauce pierwszego tańca. Na naszych lekcjach dbamy by pary czuły się swobodnie, a lekcje przebiegały w miłej atmosferze. Całe życie spędzone na parkiecie, pasja, zamiłowanie do tańca oraz doświadczenia sprawiają, że z nasi instruktorzy podchodzą do każdej pary indywidualnie, bezpośrednio i z cierpliwością. Nie ważne czy macie już konkretną muzykę i pomysł, czy też przychodzicie na lekcje sami nie wiedząc, który taniec będzie pasował do Was najlepiej.
Pomożemy Wam dobrać muzykę oraz odpowiedni taniec, dostosujemy go do Waszych wymagań  i umiejętności ? Województwo małopolskie i podkarpackie to miejsca gdzie świadczymy usługi lekcji pierwszego tańca.

Dziesiątki par wychodziły od Nas zadowolone, wyjdziecie i Wy !!

Pamiętajcie, że pierwszy taniec to przyjemność i celebracja miłości prezentowanej przed gośćmi ? Dajcie się ponieść tym wyjątkowym i magicznym chwilom.

Zobacz naszą ofertę tutaj >>>

2 komentarze

 1. Portal imprezowy ObslugaImprez.pl

  Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdej pary młodej.
  Każdy ślub zaczyna się od wyboru piosenki na pierwszy taniec, lecz czym byłaby sama piosenka bez wyjątkowego układu tanecznego?
  W tym artykule uzyskajcie odpowiedź dla czego pierwszy taniec jest ważny. ( Super artykuł polecam go )
  Jak już każdy sobie odpowie na pytanie: tradycja czy trendy?
  Polecam zajrzeć na Top 10 inspirujących układów na pierwszy taniec: http://obslugaimprez.pl/wyjatkowy-pierwszy-taniec-czesc-1/ na pewno każdy tam znajdzie coś dla siebie.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Dziękujemy za słowa uznania 🙂 Wybór „motywu” również jest ważny, to racja.

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *